Londýn

Londýn (London)

Menu:

Ubytovanie v Londýne:

Rezervujte si ubytovanie online. Najlepšie ceny.  Žiadne rezervačné poplatky. Po slovensky. Recenzie londýnskych hotelov.
Ubytovanie v Londýne


Londýn je hlavným mestom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska. Nachádza sa v juhovýchodnej časti tejto krajiny. Londýn je svetovým strediskom obchodu, módy a kultúry a tiež najväčším z miest Európskej únie.
Táto daždivá metropola sa rozkladá na brehoch rieky Temže a dnes tu žije 10 miliónov obyvateľov.
 
Londýn je mesto plné mnohých kultúr, etník a národností. Mesto bolo založené na severnom brehu Temže, takže sa spočiatku rozrastala jeho severná časť. Vďaka rieke mestu často hrozili záplavy, preto boli vytvorené protipovodňové bariéry vo Woolwichi, ktoré sú najväčšími postavenými zábranami proti povodniam na svete.

Londýn sa rozkladá na 1577 km2 a zaujímavosťou je jeho kruhový pôdorys. Podnebie je tu mierne a najnižšie teploty v Londýne nameriame v januári, napriek tomu je výnimočné, keď sa tu objaví nejaký sneh. Mesto je zložené z 32 mestských obvodov a londýnskeho City. Čo sa týka dopravy, je Londýn jedným z najrušnejších miest. Londýn má jednu z najrozsiahlejších dopravných sietí MHD. Hlavným dopravným prostriedkom je tu metro so svojimi 12 linkami. Mimo centrum mesta vedú železničné spoje a ďalším prostriedkom MHD je tiež autobusová doprava, ale také zájezdy do Evropy