Londýn

Londýn (London)

Menu:

Ubytovanie v Londýne:

Rezervujte si ubytovanie online. Najlepšie ceny.  Žiadne rezervačné poplatky. Po slovensky. Recenzie londýnskych hotelov.
Pamiatky v Londýne


Londýn patrí k najviac navštevovaným mestám na svete a svojim turistom má čo ponúknuť. Názvy hlavných londýnskych pamiatok určite niekedy počul každý.
Medzi tie najznámejšie patrí Buckinghamský palác, londýnsky Tower, Tower Bridge, Westminsterský palác, Trafalgarské námestie alebo Westminsterské opátstvo.
 

Londýnsky Tower sa týči na brehu rieky Temže. Vnútri hradu sú uchované korunovačné klenoty a veľká zbierka zbraní a je známy tiež vďaka svojim 42 strážcom zvaných Beefeaters a 9 havranom so zastrihnutými krídlami, aby neuleteli a nezavinili tak podľa legendy zrútenia kráľovstva.

Vedľa Toweru nájdeme ďalšiu významnú pamiatku, ktorou je Tower Bridge. Tento most spája brehy Temže a patrí k najkrajším a najznámejším mostom cez túto rieku. Jeho stavba bola dokončená v roku 1894.
Tower Bridge ponúka pekný výhľad na rieku alebo možnosť vystúpiť do jednej z jeho 2 veží.

Buckinghamský palác je sídlom kráľovskej rodiny. Keď je britská kráľovná Alžbeta II. v paláci prítomná, veje nad ním kráľovská štandarda. Je tu veľa bohato zdobených salónov a nemali by ste si nechať ujsť tiež výmenu stráže pred palácom, ktorú môžete cez leto vidieť každý deň o pol dvanástej.


Na severnom brehu Temže môžeme navštíviť Westminsterský palác, ktorý je sídlom parlamentu a hornej snemovne lordov. K najzaujímavejším častiam patrí Westminster Hall (jediná pôvodná dochovaná časť), Victoria Tower alebo Big Ben, čo je obrovský zvon, ktorý sa nachádza v jednej z veží.
Londýn sa môže pýšiť aj radom ďalších pamiatok.