Londýn

Londýn (London)

Menu:

Ubytovanie v Londýne:

Rezervujte si ubytovanie online. Najlepšie ceny.  Žiadne rezervačné poplatky. Po slovensky. Recenzie londýnskych hotelov.
Ubytovanie v Londýne


>> Kompletná ponuka hotelov v Londýne <<

Okrem pamiatok môžeme v Londýne navštíviť aj mnoho ďalších pozoruhodných miest. Hoci je táto metropola centrom obchodu, kultúry a ekonomiky, nájdeme tu i veľa zelene. Sú to buď prírodné parky ako napríklad Hampstead Heath, alebo upravené parky s vymedzenými cestami a kvetinovými záhonmi a sochami. Medzi tie najznámejšie patrí Hyde Park, Kensingtonské záhrady, Park Svätého Jakuba, alebo Green Park a Regent's Park.
 
Jedným z mnohých skvostov Londýna je tiež Londýnske oko. Je to 135m vysoké vyhliadkové koleso stojace na západnom okraji Jubilee Gardens na južnom nábreží Temže.

Ďalšou významnou turistickou atrakciou je aj Londýnske planetárium a Čínska štvrť v Soho, kde sa nachádza veľa čínskych reštaurácií a obchodov s potravinami a suvenírmi.
Ďalším zo známych námestí je tiež Picadilly Circus, ktorému dominujú obrovské obchodné domy a neónové reklamy.
 
Za návštevu tiež stojí Múzeum voskových figurín Madame Tussaud. Toto múzeum bolo založené Máriou Tussaudovou, ktorá bola sochárka voskových figurín. Múzeum vystavuje nielen figuríny historických postáv a členov kráľovských rodín, ale aj známych športovcov, celebrít alebo postavy známych vrahov a zločincov.